Team Koo

Osallistuminen

Lähtö (rivinvaihto)
Ikä skp Hevosen nimi / Ohjastaja (seura/talli) ennätys --

Esimerkki:
Lähtö 1
9v o Brooklyn Burn / Markus (Koo) 13,0ke --

• Osallistumiset sähköpostiin: jemiinan@gmail.com.
• Otsikko: Koo ravit4.
• Samaan lähtöön osallistuvat, saman lähtöotsikon alle.
• Järjestä peruslähdöissä hevoset hitaimmasta nopeimpaan.
• Osallistumisen on oltava perillä viimeistään 24.06.2021 klo 24 mennessä.



Säännöt, ohjeet ja rajoitukset

• Ikärajat:
    > lämminveriset 2-12 vuotta
    > kylmäveriset 3-15 vuotta
    > ponit 3-18 vuotta.
• 2- ja 3-vuotiaat hevoset omiin lähtöihinsä.
• Tasoitusajot voltista, max. 16 osallistujaa.
• Ryhmäajot auton takaa, max. 12 osallistujaa.
• Lähdöt 1-4 2 ponia + 2 varaponia / omistaja.
• Lähdöt 5-12 1 hevonen + 2 varahevosta / omistaja.
• Lähtöihin 13-18 ei erillistä osallistumista, osallistujat tulevat karsinnoista.
• Yksi hevonen vain yhteen lähtöön.
• Tammat & orit/ruunat omiin lähtöihin!
• Jos karsintaan tulee 4 osallistujaa tai alle, se yhdistetään toisen karsinnan kanssa suoraan finaaliksi.
• Tulokset arvotaan arvontakoneella.

Villit juhannusaaton ravit 25.06.2021

Tervetuloa Team Koon järjestämiin juhannusaaton iltaraveihin jo toista vuotta peräkkäin. Ravit ovat villit ja ne juostaan perjantaina 25. kesäkuuta 2021, viimeinen ilmoittautumispäivä torstaina 24. kesäkuuta 2021. Kahdeksantoista lähtöä, joista kaksitoista karsintalähtöä ja kuusi finaalilähtöä poneille, kylmäverisille ja lämminverisille. Tuntuvat palkinnot ja voittoloimet. Paikan päällä buffet, anniskelualue ja talutusratsastusta perheen pienimmille. Vielä kerran, oikein lämpimästi tervetuloa ja mukavaa ravipäivää!


Lähdöt

Lähtö 1. ryhmäajo 1100m, 2,39,9-aikaiset ja nopeammat A-ponit, Koon Juhannuspolkka 1. karsinta
P: 200v€ - 150v€ - 100v€ - 70v€ - 50v€ - 30v€
Lähtö 2. ryhmäajo 1100m, 2,39,9-aikaiset ja nopeammat A-ponit, Koon Juhannuspolkka 2. karsinta
P: 200v€ - 150v€ - 100v€ - 70v€ - 50v€ - 30v€
Lähtö 3. ryhmäajo 1600m, 1.59,9-aikaiset ja nopeammat B-ponit, Koon Juhannusvalssi 1. karsinta
P: 200v€ - 150v€ - 100v€ - 70v€ - 50v€ - 30v€
Lähtö 4. ryhmäajo 1600m, 1.59,9-aikaiset ja nopeammat B-ponit, Koon Juhannusvalssi 2. karsinta
P: 200v€ - 150v€ - 100v€ - 70v€ - 50v€ - 30v€

Lähtö 5. ryhmäajo 2100m, 24,9 aikaiset ja nopeammat kylmäveritammat, Koon Juhannusmimmi 1. karsinta
P: 4 000v€ - 2 500v€ - 1 000v€ - 500v€ - 300v€ - 200v€
Lähtö 6. ryhmäajo 2100m, 24,9 aikaiset ja nopeammat kylmäveritammat, Koon Juhannusmimmi 2. karsinta
P: 4 000v€ - 2 500v€ - 1 000v€ - 500v€ - 300v€ - 200v€
Lähtö 7. ryhmäajo 2100m, 24,9 aikaiset ja nopeammat kylmäveriorit/-ruunat, Koon Juhannusjätkä 1. karsinta
P: 4 000v€ - 2 500v€ - 1 000v€ - 500v€ - 300v€ - 200v€
Lähtö 8. ryhmäajo 2100m, 24,9 aikaiset ja nopeammat kylmäveriorit/-ruunat, Koon Juhannusjätkä 2. karsinta
P: 4 000v€ - 2 500v€ - 1 000v€ - 500v€ - 300v€ - 200v€

Lähtö 9. ryhmäajo 2100m, 13,9 aikaiset ja nopeammat lämminveritammat, Koo's Midsummer Lady 1. karsinta
P: 4 000v€ - 2 500v€ - 1 000v€ - 500v€ - 300v€ - 200v€
Lähtö 10. ryhmäajo 2100m, 13,9 aikaiset ja nopeammat lämminveritammat, Koo's Midsummer Lady 2. karsinta
P: 4 000v€ - 2 500v€ - 1 000v€ - 500v€ - 300v€ - 200v€
Lähtö 11. ryhmäajo 2100m, 13,9 aikaiset ja nopeammat lämminveriorit/-ruunat, Koo's Midsummer Sir 1. karsinta
P: 4 000v€ - 2 500v€ - 1 000v€ - 500v€ - 300v€ - 200v€
Lähtö 12. ryhmäajo 2100m, 13,9 aikaiset ja nopeammat lämminveriorit/-ruunat, Koo's Midsummer Sir 2. karsinta
P: 4 000v€ - 2 500v€ - 1 000v€ - 500v€ - 300v€ - 200v€

Lähtö 13. ryhmäajo 1100m, 2,39,9-aikaiset ja nopeammat A-ponit, Koon Juhannuspolkka finaali
P: 800v€ + loimi + seppele - 375v€ - 150v€ - 100v€ - 50v€ - 25v€
Lähtö 14. ryhmäajo 1600m, 1.59,9-aikaiset ja nopeammat B-ponit, Koon Juhannusvalssi finaali
P: 800v€ + loimi + seppele - 375v€ - 150v€ - 100v€ - 50v€ - 25v€
Lähtö 15. ryhmäajo 2100m, 24,9 aikaiset ja nopeammat kylmäveritammat, Koon Juhannusmimmi finaali
P: 10 000v€ + loimi + seppele - 5000v€ - 2500v€ - 1250v€ - 750v€ - 500v€
Lähtö 16. ryhmäajo 2100m, 24,9 aikaiset ja nopeammat kylmäveriorit/-ruunat, Koon Juhannusjätkä finaali
P: 10 000v€ + loimi + seppele - 5000v€ - 2500v€ - 1250v€ - 750v€ - 500v€
Lähtö 17. ryhmäajo 2100m, 13,9 aikaiset ja nopeammat lämminveritammat, Koo's Midsummer Lady finaali
P: 10 000v€ + loimi + seppele - 5000v€ - 2500v€ - 1250v€ - 750v€ - 500v€
Lähtö 18. ryhmäajo 2100m, 13,9 aikaiset ja nopeammat lämminveriorit/-ruunat, Koo's Midsummer Sir finaali
P: 10 000v€ + loimi + seppele - 5000v€ - 2500v€ - 1250v€ - 750v€ - 500v€


Tulokset

Päivitetty 25.6.

VUODEN 2021 VOITTAJAT
Koon Juhannuspolkka: 15v o Unian Fairfax -- 2.04,2aly
Koon Juhannusvalssi: 10v o Nordahl Harlekin -- 1.38,3aly
Koon Juhannusmimmi: 7v t Ajattara RC -- 1.24,1ake
Koon Juhannusjätkä: 15v o Unian Lorulurjus -- 1.22,4ake
Koo's Midsummer Lady: 7v t Lady Robinia -- 1.13,2ake
Koo's Midsummer Sir: 12v o Inferno Ach -- 1.11,4ake xx

VUODEN 2020 VOITTAJAT
Koon Juhannuspolkka: 15v o Owen Go -- 2.19,0ly
Koon Juhannusvalssi: 8v t Stengårds Fia SWE -- 1.42,7ly
Koon Juhannusmimmi: 12v t Nelda -- 1.20,6ake
Koon Juhannusjätkä: 12v o AH Tuleniskijä -- 1.19,4ake
Koo's Midsummer Lady: 7v t Bellaca Duán -- 1.10,5ake
Koo's Midsummer Sir: 9v o Northern Chord Pomp -- 1.10,1ake

Lähdöt 1 & 2. ryhmäajo 1100m, 2,39,9-aikaiset ja nopeammat A-ponit, Koon Juhannuspolkka
P: 200v€ - 150v€ - 100v€ - 70v€


1. karsinta 12/12
1. 12v o Unian Paypacktime / (TeamUnia) 2.04,6a -- 2.07,4aly
2. 10v o Baldur of Steinkjer / (RuKo) 2.31,4aly -- 2.11,4aly
3. 16v t Radical Eclipse / (TeamUnia) 2.04,5a -- 2.13,2aly
4. 10v t Aken Myra / (ARO) 2.39,7a -- 2.13,7aly
5. 9v o Rebel Yell RC / (RuKo) 2.18,3aly-- 2.15,2aly
6. 6v t Radicalin Surukiukku / (SnRa) 2.36,1 -- 2.17,9aly xx

7. 10v t Aken Dullan / (ARO) 2.38,4a -- 2.20,2aly
8. 8v o Toy's Sverre / (SnRa) 2.35,3 -- 2.25,3aly
9. 7v t Toy's Lynette / (SnRa) 2.30,3 -- 2.25,5aly x
10. 8v t Aken Bunna / (ARO) 2.39,9a -- 2.29,0aly
11. 9v t Fellbury Winter Blossom / (RuKo) 2.29,6aly -- 2.30,0aly
15v o Unian Lamborgini / (TeamUnia) 2.04,6 -- hyl

VARA 1
10v t Aken Dullan / (ARO) 2.38,4a --
16v t Radical Eclipse / (TeamUnia) 2.04,5a --
10v o Baldur of Steinkjer / (RuKo) 2.31,4aly --
7v t Toy's Lynette / (SnRa) 2.30,3 --
VARA 2
12v o Aken Theon / (ARO) 2.31,0a --
15v o Unian Revenge / (TeamUnia) 2.04,0a --
9v t Miracle RC / (RuKo) 2.30,5aly --
9v t Galaxity / (SnRa) 2.29,3 --
2. karsinta 12/12
1. 10v t Narrilaivan Latisha / (SnRa) 2.23,1 -- 2.06,4aly
2. 16v o Toy's Alexander / (SnRa) 2.15,2a -- 2.11,9aly x
3. 15v o Al Capony / (TeamUnia) 2.05,0 -- 2.12,3aly
4. 15v o Unian Fairfax / (TeamUnia) 2.04,9 -- 2.16,0aly
5. 10v o Aken Ihtiriekko / (RuKo) 2.28,5aly -- 2.16,1aly
6. 15v t Laminka Speed / (TeamUnia) 2.04,9 -- 2.17,4aly x

7. 9v t Fellbury Silver Bells / (RuKo) 2.28,7aly-- 2.19,1aly
8. 12v o Toy's Torpedo / (SnRa) 2.16,1a -- 2.22,6aly x
9. 10v o Da Capo Floki / (RuKo) 2.22,7a -- 2.22,7aly
10. 12v o Aken Doughall / (ARO) 2.21,1 -- 2.25,3aly x
11. 12v t Aken Medeina / (ARO) 2.21,4 -- 2.31,7aly x
12. 11v o Da Capo Alasdair / (ARO) 2.38,1a -- 2.32,3aly xx

VARA 1
12v t Aken Medeina / (ARO) 2.21,4 --
15v t Laminka Speed / (TeamUnia) 2.04,9 --
10v o Da Capo Floki / (RuKo) 2.22,7a --
10v t Narrilaivan Latisha / (SnRa) 2.23,1 --
VARA 2
11v t Radical Twinkykinky / (ARO) 2.38,1a --
12v t Unian Corventina / (TeamUnia) 2.04,7a --
10v t Björkbackas Nessia / (RuKo) 2.22,7a --
10v o Narrilaivan Gregory / (SnRa) 2.20,5 --

Lähdöt 3 & 4. ryhmäajo 1600m, 1.59,9-aikaiset ja nopeammat B-ponit, Koon Juhannusvalssi
P: 200v€ - 150v€ - 100v€ - 70v€ - 50v€


1. karsinta 12/12
1. 10v t Astraia Snilli / (SnRa) 53,8a -- 1.45,1aly
2. 12v t Aken Svirra / (ARO) 50,4 -- 1.45,1aly x
3. 10v o Nordahl Harlekin (TeamUnia) 36,6a -- 1.47,1aly
4. 7v o Bentley I.F. / Tatu (Team Koo) 59,9aly -- 1.51,3aly
5. 15v t Roseau / (TeamUnia) 36,3a -- 1.51,9aly x
6. 6v t Da Capo Klippan / (RuKo) 59,5aly -- 1.52,4aly

7. 14v o Enoc Magnum / (TeamUnia) 36,4a -- 1.52,5aly x
8. 5v t Fanny Koo / Adeliina (Team Koo) 59,5aly -- 1.53,4aly
9. 8v t Ponipalleron Stefanie / (SnRa) 55,9a -- 1.53,6aly x
10. 10v o Aken Mormont / (ARO) 59,3a -- 1.54,8aly
8v o Cyrano Q / (RuKo) 59,1aly -- hrp
10v t Aken Skye / (ARO) 55,3a -- hrp

VARA 1
10v o Aken Mormont / (ARO) 59,3a --
15v t Roseau / (TeamUnia) 36,3a --
10v o Iltamäen Edgar / (RuKo) 42,2aly --
11v o Hastig Förman Gue / (SnRa) 56,5a --

VARA 2
13v o Unian Crusader / (TeamUnia) 36,1a --
10v o Da Capo Cobra / (RuKo) 37,0aly --
8v t Toy's Bettine / (SnRa) 56,3a --
2. karsinta 12/12
1. 8v o Toy's Sølvrev / (ARO) 57,9a -- 1.45,8aly x
2. 6v o Da Capo Casimir / (RuKo) 59,5aly -- 1.48,1aly xx
3. 7v t Shiniqua I.F. / Adeliina (Team Koo) 40,2aly -- 1.48,9aly
4. 12v t Aken Rika / (ARO) 50,1a -- 1.49,3aly
5. 9v t Stengårds Fia SWE / Tatu (Team Koo) 41,1aly -- 1.49,3aly
6. 12v o Unian Magnemite / (TeamUnia) 37,1a -- 1.49,3aly

7. 12v o Toy's Konrad / (SnRa) 46,1 -- 1.49,7aly xx
8. 11v o Galning Spöke Gue / (TeamUnia) 37,0 -- 1.50,8aly
9. 9v t Sitza / (RuKo) 45,2aly -- 1.52,5aly
10. 14v o Acid Plum / (TeamUnia) 36,9a -- 1.54,8aly
11. 12v o Gottfrid / (RuKo) 45,5aly -- 1.55,0aly
11v t Unian Romantica / (SnRa) 46,3 -- hyl

VARA 1
14v o Acid Plum / (TeamUnia) 36,9a --
12v o Gottfrid / (RuKo) 45,5aly --
14v t Toy's Estelle / (SnRa) 41,8a --
VARA 2
16v o Liten Lösning / (TeamUnia) 36,7a --
12v o Toy's Aramis / (SnRa) 41,7a --

Lähdöt 5 & 6. ryhmäajo 2100m, 24,9 aikaiset ja nopeammat kylmäveritammat, Koon Juhannusmimmi
P: 4 000v€ - 2 500v€ - 1 000v€ - 500v€ - 300v€ - 200v€


1. karsinta 12/12
1. 11v t Hornatar Sisu / (RuKo) 20,8aly -- 1.25,5ake x
2. 9v t AH Hulituli / (ARO) 24,5a -- 1.25,6ake
3. 10v t AH Satakieli / (ARO) 23,8a -- 1.25,7ake xx
4. 9v t Pikku-Pii KAS / Pihla (KADO) 1.21,6kp -- 1.25,8ake x
5. 9v t Unian Jekkustiina / (TeamUnia) 19,4a -- 1.26,5ake
6. 11v t Suru-Siru / (Team Ninitra) 23,0a -- 1.26,6ake

7. 10v t AH Hallatähti / (RuKo) 22,5aly -- 1.27,4ake
8. 14v t Ruskon Fihutar / (TeamUnia) 19,3a -- 1.27,8ake
9. 8v t Purnin Vilaus / (Team Ninitra) 24,1a -- 1.28,2ake
10. 6v t Palma Snilli / (SnRa) 24,3a -- 1.28,5ake x
11. 7v t Snillin Bambiina / (SnRa) 24,3a -- 1.28,7ake x
12. 8v t Duanin Joviaali / Veera (KADO) 21,8aly -- 1.30,0ake

VARA 1
9v t Pikku-Pii KAS / Pihla (KADO) 1.21,6kp --
10v t AH Satakieli / (ARO) 23,8a --
14v t Ruskon Fihutar / (TeamUnia) 19,3a --
10v t AH Hallatähti / (RuKo) 22,5aly --
8v t Purnin Vilaus / (Team Ninitra) 24,1a --
6v t Palma Snilli / (SnRa) 24,3a --
VARA 2
8v t Kuis Vain Kiipelissä / Jake (KADO) 1.21,7aly --
11v t AH Hallatanssi / (ARO) 24,5a --
11v t Älskling Tid / (Team Ninitra) 22,2a --
12v t AH Inkkari / (SnRa) 23,1a --
2. karsinta 12/12
1. 6v t Mini-Maisa / (RuKo) 23,9aly -- 1.25,0ake
2. 8v t Purnin Rapina / (Team Ninitra) 24,9a -- 1.25,4ake
3. 9v t Unian Loruloimu / (TeamUnia) 21,8a -- 1.26,1ake
4. 7v t Ajattara RC / Tara (KADO) 23,0ake -- 1.26,2ake
5. 8v t 9v t Kimakka KAS / Veikka (KADO) 1.20,3aly -- 1.26,3ake
6. 10v t AH Kirikiukku / (ARO) 24,7a -- 1.27,3ake x

7. 9v t Rehjan Tähtihellä / (Team Ninitra) 24,2a -- 1.27,5ake
8. 10v t Unian Valonhaiku / (TeamUnia) 24,0a -- 1.28,0ake x
9. 12v t AH Kipinätär / (RuKo) 21,3aly -- 1.28,6ake x
10. 11v t Snillin Ainutlaatuinen / (SnRa) 21,2a -- 1.28,9ake
11. 11v t Snillin Helmineito / (SnRa) 21,0a –- 1.29,8ake
12. 10v t Ruskon Huu / (ARO) 21,0a -- 1.30,0ake x

VARA 1
8v t 9v t Kimakka KAS / Veikka (KADO) 1.20,3aly --
10v t AH Kirikiukku / (ARO) 24,7a --
9v t Unian Loruloimu / (TeamUnia) 21,8a --
12v t AH Kipinätär / (RuKo) 21,3aly --
8v t Purnin Rapina / (Team Ninitra) 24,9a --
11v t Snillin Helmineito / (SnRa) 21,0a –-
VARA 2
9v t Pompeji Sejertti / Joona (KADO) 1.21,5kp --
11v t AH Hallatanssi / (ARO) 24,5a --
13v t Snillin Aallotar / (SnRa) 21,0a --

Lähdöt 7 & 8. ryhmäajo 2100m, 24,9 aikaiset ja nopeammat kylmäveriorit/-ruunat, Koon Juhannusjätkä
P: 4 000v€ - 2 500v€ - 1 000v€ - 500v€ - 300v€ - 200v€


1. karsinta 12/12
1. 10v o EP Mutteri / (ARO) 23,1a -- 1.23,4ake
2. 10v o Purnin Sponsori / (Team Ninitra) 23,3a -- 1.24,0ake
3. 8v o Sleipner R. / (RuKo) 23,2aly -- 1.24,3ake
4. 14v o Thorstein Snilli / (SnRa) 21,1a -- 1.25,5ake
5. 10v o N.I.N. Auguuri / (ARO) 24,9a -- 1.25,9ake xx
6. 8v o AH Meteli / Markus (Team Koo) 24,9aly -- 1.26,0ake

7. 9v o Parmatti KAS / Jere (KADO) 1.24,1aly -- 1.26,0ake
8. 12v o Radikaali Legenda (SnRa) 21,2a -- 1.26,3ake
9. 7v o Unian Valotus / Olli (KADO) 24,2aly -- 1.28,0ake
11v o Duartr R. / (TeamUnia) 22,2a -- hrp
9v o Unian Vilunkipeli / (TeamUnia) 21,2a -- k
13v o Hiisin Hiski / (RuKo) 18,8aly -- hyl

VARA 1
9v o Parmatti KAS / Jere (KADO) 1.24,1aly --
10v o N.I.N. Auguuri / (ARO) 24,9a --
9v o Unian Vilunkipeli / (TeamUnia) 21,2a --
13v o Hiisin Hiski / (RuKo) 18,8aly --
14v o Thorstein Snilli / (SnRa) 21,1a --
VARA 2
7v o Ruskon Farssi / Riku (KADO) 1.22,6aly --
10v o AH Replikaattori / (ARO) 23,8a --
10v o Unian Liekitetty / (TeamUnia) 21,2a --
13v o Ruskon Hopearisti / (SnRa) 21,1a --
2. karsinta 12/12
1. 14v o Unian Ralliraita / (TeamUnia) 19,0a -- 1.23,3ake
2. 6v o EP Lennokas / Elias (Team Koo) 24,4aly -- 1.23,5ake
3. 15v o Unian Lorulurjus / (TeamUnia) 19,0a -- 1.23,8ake
4. 10v o Purnin Apollo / (Team Ninitra) 24,0a -- 1.24,4ake
5. 11v o Oktober Tid / (Team Ninitra) 21,4a -- 1.25,2ake
6. 7v o Tulitikku KAS / Tara (KADO) 23,2ake -- 1.25,6ake

7. 10v o Prinsovak / (RuKo) 20,3aly -- 1.25,9ake
8. 12v o Purnin Amerikaano / (ARO) 20,5a -- 1.26,1ake
9. 12v o Snillin Aapraham / (SnRa) 20,9a -- 1.26,8ake x
10. 8v o Snadisti Tuhma / (ARO) 24,6a -- 1.26,9ake xx
11. 7v o Aitos KAS / Aatu (KADO) 1.23,4aly -- 1.27,0ake
12. 10v o Lyckans ost Fritjof / (Ruko) 23,8aly -- 1.27,3ake x

VARA 1
7v o Aitos KAS / Aatu (KADO) 1.23,4aly --
8v o Snadisti Tuhma / (ARO) 24,6a --
15v o Unian Lorulurjus / (TeamUnia) 19,0a --
10v o Prinsovak / (RuKo) 20,3aly --
11v o Oktober Tid / (Team Ninitra) 21,4a --
12v o Snillin Keessar / (SnRa) 21,1a --
VARA 2
6v o Kammotus KAS / Touko (KADO) 1.23,0ake --
12v o Tanhun Tuhka / (ARO) 24,0a --
14v o Poppasmies / (TeamUnia) 19,5a --
12v o Snillin Taavetti / (SnRa) 21,1a --

Lähdöt 9 & 10. ryhmäajo 2100m, 13,9 aikaiset ja nopeammat lämminveritammat, Koo's Midsummer Lady
P: 4 000v€ - 2 500v€ - 1 000v€ - 500v€ - 300v€ - 200v€


1. karsinta 12/12
1. 6v t Didantic Villain Unia / (TeamUnia) 10,4a -- 1.14,2ake
2. 7v t Furious Attacker / (TeamUnia) 10,6a -- 1.14,3ake x
3. 7v t So Lovely MacLily / (RuKo) 09,7aly -- 1.14,4ake xx
4. 6v t In the Bleak Midwinter / (Team Ninitra) 13,6 -- 1.14,9ake
5. 6v t Rjazán Antique / (RuKo) 12,4aly -- 1.15,0ake
6. 9v t Rjazán Xanthe / (ARO) 10,2a -- 1.15,2ake xx

7. 10v t Jigglypuff RC / (ARO) 13,4a -- 1.15,3ake
8. 12v t Rjazán Perfect Luxury / (SnRa) 10,4a -- 1.16,0ake
9. 10v t Get Better Ace / Elias (Team Koo) 10,7aly -- 1.16,2ake x
10. 8v t Ghost Snilli / (ARO) 12,3a -- 1.16,3ake
11. 10v t Lollipop Snilli / (SnRa) 10,4a -- 1.16,3ake
12. 9v t Adelaide MacLily / (Team Ninitra) 12,7a -- 1.16,6ake

VARA 1
8v t Ghost Snilli / (ARO) 12,3a --
6v t Didantic Villain Unia / (TeamUnia) 10,4a --
6v t Rjazán Antique / (RuKo) 12,4aly --
9v t Adelaide MacLily / (Team Ninitra) 12,7a --
10v t Lollipop Snilli / (SnRa) 10,4a --
VARA 2
10v t Jigglypuff RC / (ARO) 13,4a --
11v t Cavalcade Unia / (TeamUnia) 09,9a --
11v t Raven Snilli / (Team Ninitra) 12,9a --
10v t Celine Snilli / (SnRa) 10,3a --
2. karsinta 12/12
1. 6v t Mania Snilli / (SnRa) 11,3a -- 1.14,2ake
2. 11v t Exalted Ach / (ARO) 10,4a -- 1.14,6ake
3. 10v t Stingwray Ach / (ARO) 13,9a -- 1.14,7ake
4. 12v t Rana Ideal / (Team Ninitra) 11,8a -- 1.14,7ake
5. 7v t Lady Robinia / Jaana (Team Koo) 10,4aly -- 1.14,7ake
6. 8v t Velaryon Ach / (RuKo) 10,1aly -- 1.16,0ake

7. 6v t Flight of Fancy / (Team Ninitra) 13,0 -- 1.16,2ake
8. 9v t Downless Unia / (TeamUnia) 11,1a -- 1.16,4ake
9. 8v t Yokai Ach / (ARO) 12,4a -- 1.16,5ake x
10. 9v t Damn I'm Glint Unia / (TeamUnia) 11,3a -- 1.16,6ake
11. 11v t Charlene Snilli / (SnRa) 11,2a -- 1.16,8ake
5v t Rjazán Spirit Crusher / (RuKo) 13,2aly -- hva

VARA 1
11v t Exalted Ach / (ARO) 10,4a --
9v t Downless Unia / (TeamUnia) 11,1a --
5v t Rjazán Spirit Crusher / (RuKo) 13,2aly --
12v t Rana Ideal / (Team Ninitra) 11,8a --
6v t Mania Snilli / (SnRa) 11,3a --
VARA 2
10v t Stingwray Ach / (ARO) 13,9a --
9v t Diamond Villain Unia / (TeamUnia) 10,9a --
8v t Hexeria Speed / (SnRa) 11,3a --

Lähdöt 11 & 12. ryhmäajo 2100m, 13,9 aikaiset ja nopeammat lämminveriorit/-ruunat, Koo's Midsummer Sir
P: 4 000v€ - 2 500v€ - 1 000v€ - 500v€ - 300v€ - 200v€


1. karsinta 12/12
1. 8v o Phantom Fox / (ARO) 10,0a -- 1.12,2ake
2. 5v o Wonder / Tatu (Team Koo) 13,7aly -- 1.12,3ake
3. 6v o Legendary Burn / (Team Ninitra) 13,4a -- 1.12,5ake
4. 9v o Jungleman Unia / (SnRa) 10,3a -- 1.12,5ake
5. 7v o Bungler Pomp / (TeamUnia) 11,4a -- 1.13,2ake
6. 9v o Dante Ach / (ARO) 11,9a -- 1.13,6ake

7. 11v o Crimescene Unia / (SnRa) 10,0a -- 1.13,6ake
8. 10v o Balios Smoke / (RuKo) 10,0aly -- 1.13,8ake
9. 9v o William Ach / (ARO) 09,7a -- 1.14,2ake x
10. 10v o Bugatti MacLily / (Team Ninitra) 10,4a -- 1.14,3ake
11. 7v o Rjazàn Beat It / (RuKo) 09,0aly -- 1.14,3ake x
12. 12v o Ceramic Motion / (TeamUnia) 09,3a -- 1.15,0ake x

VARA 1
8v o Phantom Fox / (ARO) 10,0a --
12v o Ceramic Motion / (TeamUnia) 09,3a --
10v o Balios Smoke / (RuKo) 10,0aly --
6v o Legendary Burn / (Team Ninitra) 13,4a --
9v o Jungleman Unia / (SnRa) 10,3a --
VARA 2
9v o Dante Ach / (ARO) 11,9a --
6v o Timeline Unia / (TeamUnia) 13,1a --
11v o Spacemaster Snilli / (SnRa) 10,1a --
2. karsinta 12/12
1. 6v o Fantasy Fighter MacLily / (SnRa) 11,3a -- 1.12,1ake
2. 5v o Rjazán Hell Yeah / (RuKo) 12,0aly -- 1.12,4ake
3. 6v o Rjazán Break It / (RuKo) 12,1aly – 1.12,5ake
4. 5v o Rjazán Fireflyer / Jaana (Team Koo) 13,2aly -- 1.12,6ake x
5. 10v o Frankenstein Snilli / (SnRa) 11,4a -- 1.12,6ake x
6. 12v o Inferno Ach / (ARO) 09,5a -- 1.12,7ake x

7. 7v o Storytime Burn / (Team Ninitra) 12,2a -- 1.13,3ake
8. 5v o Grandeur d'Athée / (Team Ninitra) 13,8a -- 1.13,9ake
9. 8v o Charm / (TeamUnia) 13,4a -- 1.14,1ake
10. 9v o Howling Smoke / (ARO) 10,3a -- 1.14,1ake
11. 9v o Leslie Cliff / (TeamUnia) 13,4a -- 1.14,7ake
11v o Kingston RC / (ARO) 10,6a -- hva

VARA 1
9v o Howling Smoke / (ARO) 10,3a --
8v o Charm / (TeamUnia) 13,4a --
6v o Rjazán Break It / (RuKo) 12,1aly –
5v o Grandeur d'Athée / (Team Ninitra) 13,8a --
6v o Fantasy Fighter MacLily / (SnRa) 11,3a --
VARA 2
11v o Kingston RC / (ARO) 10,6a --
6v o Plan B Unia / (TeamUnia) 13,3a --
9v o Hampton Classic / (Team Ninitra) 12,2a --
6v o Skyline Snilli / (SnRa) 11,2a --

Lähtö 13. ryhmäajo 1100m, 2,39,9-aikaiset ja nopeammat A-ponit, Koon Juhannuspolkka finaali
P: 800v€ + loimi + seppele - 375v€ - 150v€ - 100v€


1. 15v o Unian Fairfax / (TeamUnia) 2.04,9 -- 2.04,2aly
2. 6v t Radicalin Surukiukku / (SnRa) 2.36,1 -- 2.07,7aly
3. 10v o Baldur of Steinkjer / (RuKo) 2.31,4aly -- 2.09,1aly x
4. 16v t Radical Eclipse / (TeamUnia) 2.04,5a -- 2.09,7aly
5. 10v t Aken Myra / (ARO) 2.39,7a -- 2.14,0aly
6. 10v o Aken Ihtiriekko / (RuKo) 2.28,5aly -- 2.15,4aly

7. 9v o Rebel Yell RC / (RuKo) 2.18,3aly-- 2.17,1aly
8. 10v t Narrilaivan Latisha / (SnRa) 2.23,1 -- 2.19,0aly x
9. 15v o Al Capony / (TeamUnia) 2.05,0 -- 2.19,3aly
10. 16v o Toy's Alexander / (SnRa) 2.15,2a -- 2.19,8aly
11. 12v o Unian Paypacktime / (TeamUnia) 2.04,6a -- 2.21,4aly
12. 15v t Laminka Speed / (TeamUnia) 2.04,9 -- 2.23,6aly x

Lähtö 14. ryhmäajo 1600m, 1.59,9-aikaiset ja nopeammat B-ponit, Koon Juhannusvalssi finaali
P: 800v€ + loimi + seppele - 375v€ - 150v€ - 100v€ - 50v€


1. 10v o Nordahl Harlekin (TeamUnia) 36,6a -- 1.38,3aly
2. 7v t Shiniqua I.F. / Adeliina (Team Koo) 40,2aly -- 1.38,4aly
3. 15v t Roseau / (TeamUnia) 36,3a -- 1.39,1aly
4. 9v t Stengårds Fia SWE / Tatu (Team Koo) 41,1aly -- 1.39,4aly
5. 7v o Bentley I.F. / Tatu (Team Koo) 59,9aly -- 1.40,8aly x
6. 10v t Astraia Snilli / (SnRa) 53,8a -- 1.42,8aly

7. 12v o Unian Magnemite / (TeamUnia) 37,1a -- 1.44,6aly x
8. 12v t Aken Rika / (ARO) 50,1a -- 1.47,0aly
9. 6v t Da Capo Klippan / (RuKo) 59,5aly -- 1.47,0aly
10. 12v t Aken Svirra / (ARO) 50,4 -- 1.47,5aly
11. 8v o Toy's Sølvrev / (ARO) 57,9a -- 1.47,9aly
6v o Da Capo Casimir / (RuKo) 59,5aly -- hyl

Lähtö 15. ryhmäajo 2100m, 24,9 aikaiset ja nopeammat kylmäveritammat, Koon Juhannusmimmi finaali
P: 10 000v€ + loimi + seppele - 5000v€ - 2500v€ - 1250v€ - 750v€


1. 7v t Ajattara RC / Tara (KADO) 23,0ake -- 1.24,1ake
2. 6v t Mini-Maisa / (RuKo) 23,9aly -- 1.24,8ake
3. 8v t Purnin Rapina / (Team Ninitra) 24,9a -- 1.24,8ake
4. 9v t Unian Loruloimu / (TeamUnia) 21,8a -- 1.26,0ake
5. 8v t 9v t Kimakka KAS / Veikka (KADO) 1.20,3aly -- 1.26,2ake
6. 9v t Unian Jekkustiina / (TeamUnia) 19,4a -- 1.26,8ake

7. 11v t Suru-Siru / (Team Ninitra) 23,0a -- 1.26,8ake x
8. 11v t Hornatar Sisu / (RuKo) 20,8aly -- 1.27,7ake
9. 9v t AH Hulituli / (ARO) 24,5a -- 1.27,7ake
10. 10v t AH Kirikiukku / (ARO) 24,7a -- 1.28,2ake
10v t AH Satakieli / (ARO) 23,8a -- k
9v t Pikku-Pii KAS / Pihla (KADO) 1.21,6kp -- hyl

Lähtö 16. ryhmäajo 2100m, 24,9 aikaiset ja nopeammat kylmäveriorit/-ruunat, Koon Juhannusjätkä finaali
P: 10 000v€ + loimi + seppele - 5000v€ - 2500v€ - 1250v€ - 750v€


1. 15v o Unian Lorulurjus / (TeamUnia) 19,0a -- 1.22,4ake
2. 10v o Purnin Apollo / (Team Ninitra) 24,0a -- 1.22,4ake
3. 8v o AH Meteli / Markus (Team Koo) 24,9aly -- 1.22,5ake
4. 10v o EP Mutteri / (ARO) 23,1a -- 1.23,4ake x
5. 6v o EP Lennokas / Elias (Team Koo) 24,4aly -- 1.23,7ake x
6. 10v o N.I.N. Auguuri / (ARO) 24,9a -- 1.23,8ake

7. 8v o Sleipner R. / (RuKo) 23,2aly -- 1.25,1ake
8. 14v o Unian Ralliraita / (TeamUnia) 19,0a -- 1.26,6ake
9. 10v o Purnin Sponsori / (Team Ninitra) 23,3a -- 1.26,7ake x
10. 7v o Tulitikku KAS / Tara (KADO) 23,2ake -- 1.26,9ake
11v o Oktober Tid / (Team Ninitra) 21,4a -- hyl
14v o Thorstein Snilli / (SnRa) 21,1a -- hyl

Lähtö 17. ryhmäajo 2100m, 13,9 aikaiset ja nopeammat lämminveritammat, Koo's Midsummer Lady finaali
P: 10 000v€ + loimi + seppele - 5000v€ - 2500v€ - 1250v€ - 750v€ - 500v€


1. 7v t Lady Robinia / Jaana (Team Koo) 10,4aly -- 1.13,2ake
2. 6v t Rjazán Antique / (RuKo) 12,4aly -- 1.13,5ake
3. 8v t Velaryon Ach / (RuKo) 10,1aly -- 1.14,1ake x
4. 6v t In the Bleak Midwinter / (Team Ninitra) 13,6 -- 1.14,3ake
5. 10v t Stingwray Ach / (ARO) 13,9a -- 1.15,3ake
6. 7v t So Lovely MacLily / (RuKo) 09,7aly -- 1.15,5ake

7. 11v t Exalted Ach / (ARO) 10,4a -- 1.15,9ake x
8. 9v t Rjazán Xanthe / (ARO) 10,2a -- 1.16,0ake
9. 7v t Furious Attacker / (TeamUnia) 10,6a -- 1.16,2ake
10. 12v t Rana Ideal / (Team Ninitra) 11,8a -- 1.17,0ake
11. 6v t Didantic Villain Unia / (TeamUnia) 10,4a -- 1.17,3ake
12. 6v t Mania Snilli / (SnRa) 11,3a -- 1.17,4ake x

Lähtö 18. ryhmäajo 2100m, 13,9 aikaiset ja nopeammat lämminveriorit/-ruunat, Koo's Midsummer Sir finaali
P: 10 000v€ + loimi + seppele - 5000v€ - 2500v€ - 1250v€ - 750v€ - 500v€


1. 12v o Inferno Ach / (ARO) 09,5a -- 1.11,4ake xx
2. 6v o Rjazán Break It / (RuKo) 12,1aly – 1.11,5ake x
3. 5v o Rjazán Fireflyer / Jaana (Team Koo) 13,2aly -- 1.12,5ake x
4. 7v o Bungler Pomp / (TeamUnia) 11,4a -- 1.12,5ake
5. 9v o Jungleman Unia / (SnRa) 10,3a -- 1.12,6ake
6. 6v o Fantasy Fighter MacLily / (SnRa) 11,3a -- 1.14,1ake

7. 6v o Legendary Burn / (Team Ninitra) 13,4a -- 1.15,5ake
8. 10v o Frankenstein Snilli / (SnRa) 11,4a -- 1.15,6ake x
9. 8v o Phantom Fox / (ARO) 10,0a -- 1.15,9ake x
5v o Wonder / Tatu (Team Koo) 13,7aly -- hyl
5v o Rjazán Hell Yeah / (RuKo) 12,0aly -- hrp
9v o Dante Ach / (ARO) 11,9a -- hva